954 Votes

„Flying fingers“
by Maciej Ośmiornica

Cześć Cajonerzy. Jestem Maciej Ośmiornica i pochodzę z Polski. Gram na cajonie, który jest moją pasją. Skrzynki mają wielki potencjał i z dnia na dzień stają się bardziej popularne. W naszym kraju, stworzyłem Polish Cajon Forum na pewnym portalu społecznościowym, który stał się największym forum cajonowym w Polsce. Uwielbiam grać na cajonie i poznawać nowe techniki. Cajon posiada duszę, która emanuję pozytywizmem i zaraża coraz to nowych adeptów. Cajon to przyszłość. Maciej Ośmiornica :)

You’re voting forFlying fingers


„Flying fingers“ by Maciej Ośmiornica

By voting for this video, you automatically take part in the prize draw. Please provide your email address below. You will receive an email from us with which you can confirm your vote. Pleas also check your spam folder. Only after confirmation will your vote really count.

* Pflichtfelder

* Yes, I would like to take part in the voters’ raffle of Schlagwerk Golden Cajon Award 2017. I hereby accept the conditions of participation for participants in the voters’ raffle and confirm that I have read and consent to the privacy policy.
vote for this video